Co decyduje o dobrym dopasowaniu?

Usługi matrymonialne, to ogólnie rzecz biorąc – usługi z zakresu wzajemnego poznawania się osób. Zatem można stwierdzić, że biura matrymonialne wyręczają ludzi w dokonaniu tego pierwszego kroku. Również na Dolnym Śląsku działają takie biura matrymonialne Wrocław jest jako stolica regionu tego wymownym przykładem. Biuro matrymonialne pobiera opłaty z tytułu świadczonych usług, w zamian jednak gwarantuje profesjonalną, oraz dokładną obsługę na wysokim poziomie. Można powiedzieć że w takim biurze, każdy klient jest kimś wyjątkowym, każdy ma swoje osobiste cechy charakteru, odmienne od innych osób.

biuro matrymonialne - na zawsze razem

biuro matrymonialne – na zawsze razem

Dopasowanie do siebie dwojga ludzi o różnych charakterach nie jest łatwym przedsięwzięciem. Jednakże zastanówmy się: czy liczy się jedynie zbieżność charakterów? Czasami ludzie o identycznych charakterach nie mogą się ze sobą porozumieć, ze sobą być, ze sobą wytrzymać. A z kolei – ludzie o różnych charakterach często nie mogą ze sobą żyć. Jak więc widzimy owa „zgodność charakterów” zachwalana przez rozmaitych doradców i psychologów, nie stanowi klucza do szczęścia. Co zaś jest tym kluczem i jak można go odnaleźć?

Moim zdaniem sekret powodzenia udanego związku tkwi w takich cechach charakteru , które powinny być wspólne obojgu ludziom: uczuciowości, szczerości, uczciwości, lojalności. Takie cechy mogą posiadać osoby o rozmaitych temperamentach. Kto wie, czy nie powinniśmy bardziej zwracać uwagę na te cechy wspólne, niż na kwestię temperamentu – jest to zresztą sprawa do dyskusji.

Co jeszcze może stanowić czynnik decydujący? Myślę że wygląd – jest to udowodnione, iż niemal każdy lub każda z nas ma jaki ulubiony typ urody. Jednemu mężczyźnie podoba się blondynka, brunetka, innemu jeszcze szatynka. Jednej kobiecie spodoba się blondyn, innej brunet, jeszcze innej szatyn… tak czy inaczej kwestia wyglądu, figury jest bardzo ważna. Ważne jest też wykształcenie, gdyż dla niektórych osób jest istotne, czy przyszły partner, lub partnerka będzie miała odpowiednie wykształcenie i zainteresowania.

 

 

Dodaj komentarz

Przeczytaj poprzedni wpis:
szukam żony
Coś dla poszukujących

Czy można sobie wyobrazić piękniejszy dar niż ten jakim jest druga osoba? Dlatego człowiek przez całe życie kogoś szuka. Stąd...

Zamknij