Trwałe związki

Prawdziwe partnerstwo, to również poczucie wolności, wzajemna akceptacja, lecz także i ukierunkowanie na wspólnotę. W tym wszystkim mieści się też pewien stopień ograniczenia własnej wolności oraz swobody, przynajmniej w pewnych warunkach. Partnerstwo to również pozytywne nastawienie się do ograniczenia wspólnej wolności na rzecz współdziałania, wspólnie  wytyczonych celów itp.  Znalezienie odpowiedniego partnera ułatwią biura matrymonialne, Katowice to stolica Górnego Śląska, gdzie jest wiele biur tego rodzaju.
Szukając partnerki, czy partnera pamiętajmy o tym, że nie stanowi partnerstwa związek, w którym zaznaczają elementy pasożytowania na drugiej osobie. Albowiem jedną z pierwszych  i fundamentalnych zasad rozumnego oraz trwałego partnerstwa stanowi jedność i poddanie się działaniu impulsów nie tylko pochodzących z emocjonalnego zaangażowania, czy więzów rodzinnych, lecz również zrodzonych z impulsów wynikających z uczuciowości wyższej, czyli wypełniania obowiązku. Partnerstwo to przyczynianie się do tego, aby zachowanie partnera lub też partnerów przyczyniało się optymalnie do realizacji przypadających jemu, oraz wspólnego partnerom zadań, pobudzanie ich do rozwijania twórczych komponentów ich pracy.
Partnerstwo to nie tylko wzajemne oddziaływanie międzyludzkie, wynika ono bardzo często z przypadku i poddane są modyfikacjom zależnie od cech osobowości ludzi którzy się przypadkowo ze sobą związali. W pojęciu partnerstwa mieści się także i życzliwość, wyrozumiałość, uprzejmość i dobroć. Na przykład planowe i stopniowe budowanie relacji, zależy od uprzejmości i życzliwości, brania pod uwagę potrzeb innych, oraz różnorodnych sposobów ich realizacji.
Niektórzy uważają że partnerstwo nie istnieje w przyrodzie, bowiem wyklucza je walka o przetrwanie, o byt. Inni z kolei sądzą, iż w życiu codziennym partnerstwa nie ma, że seks to nie partnerstwo, a inni znowu – że seks jest dopełnieniem doskonałego zespolenia partnerów. Ta potrzeba więzi międzyludzkiej często jest podkreślana jeśli chodzi o problem partnerstwa.

 

Dodaj komentarz

Przeczytaj poprzedni wpis:
biuro-matrymonialne
Co decyduje o dobrym dopasowaniu?

Usługi matrymonialne, to ogólnie rzecz biorąc – usługi z zakresu wzajemnego poznawania się osób. Zatem można stwierdzić, że biura matrymonialne...

Zamknij